Solárium HavířovSolárium Havířov

Využijte služby Solárium Havířov

Solárium

Téměř každý zná ten pocit: jestliže se na obloze směje slunce, vyzařuje z nás radost a máme prostě lepší náladu. Blahodárné účinky UV záření na tělo i duši jsou prokázány i po lékařské stránce. Jen na slunci nebo v soláriu - přesněji řečeno účinky UVB záření, dochází v těle k tvorbě vitamínu D3, důležitého prvku pro stavbu kostí a proti osteoporóze. Za spolupůsobení vitamínu D3 se do kostí ukládá vápník. Tomuto "slunečnímu hormonu" se připisují i další pozitivní vlastnosti. Stimuluje imunitní systém, zvyšuje tělesnou výkonnost, zmírňuje deprese a působí silně na srdce a krevní oběh. Také nejrůznější kožní onemocnění, např. akné či lupenka, se zlepšují účinky UV záření.

Složení slunečního záření

Sluneční světlo je energie, která se skládá z paprsků různých vlnových délek. Rozlišujeme UV ultrafialové záření - viditelné světlo a IČ infračervené tepelné záření. UV záření dělíme na UV-A, UV-B a UV-C záření. Nebezpečné pro zdraví člověka je UV-C záření. To je však odfiltrováno zemskou atmosférou a na Zem se s výjimkou míst s ozonovou dírou nedostává. Pro opalování je důležité jak UV-A tak UV-B záření ve správném poměru. Sluneční záření podléhá výkyvům jak atmosférickým, tak časovým. Naproti tomu v soláriu lze nastavit přesnou expozici individuálně pro každého jednotlivce. Při opalování v soláriu tedy probíhají stejné pochody jako na přírodním slunci s tím, že můžeme vytvořit pro každého člověka vzhledem k jeho přírodnímu fototypu ideální opalovací harmonogram. Tak jako opalování na přímém slunci, i opalování v soláriu s sebou nese rizika, zejména při překročení doporučených opalovacích časů.

Poznejte svůj fototyp

Rozeznáváme 4 základní fototypy kůže:

  • 1. typ - velice světlá kůže, blond vlasy, modré oči - téměř vždy se spálí
  • 2. typ - světlá kůže, vlasy blond nebo světle hnědé, modré, šedé nebo zelené oči - rychle se spálí a špatně se opaluje
  • 3. typ - světle hnědá kůže, hnědé vlasy, oči šedé, hnědé - může se spálit, ale opaluje se dobře
  • 4. typ - tmavá pleť, tmavé vlasy i oči - spálí se výjimečně, opaluje se výborně

Urychlení opalování

Své opálení můžeme urychlit užíváním Betacarotenu, nebo Akcelerátory:

Užíváním Betakarotenu:

Betakaroten patří mezi antioxidanty. Redukuje účinky volných radikálů a volného kyslíku. Navíc dodává pleti charakteristické bronzové zbarvení. Betakaroten se doporučuje užívat již před započetím opalovací kúry a pokračovat během ní.

Akcelerátory

Solárium

Akcelerátory jsou krémy určené pouze do solárií. Používají se před opalováním. Jsou to urychlovače opálení. Vzhledem k tomu, že tyto přípravky počítají s expozicí v soláriu, jsou velmi hydratizující, zpravidla obsahují komponenty na bázi antioxidantů, vitamíny a látky, které zvyšují rychlost pigmentace.

Podle složení existují akcelerátory pro začínající zákazníky, které urychlují pigmentaci nebo pro již pokročilé a opálené zákazníky, kde naopak prodlužují opálení a dovolují zhnědnutí do hlubšího tónu.

Jak pečovat o pokožku po opalování

Stejně tak jako existují přípravky před opalováním v soláriu, existuje i kosmetika po opalování v soláriu. Ta má za úkol okamžitou i dlouhodobou hydrataci, popřípadě zklidnění pokožky tak, aby tmavé opálení vydrželo co nejdéle. Zároveň tyto přípravky připravují pokožku pro další opalování.

Zveme Vás do Solária v Havířově


Hotel RELAX