Sauna HavířovSauna Havířov

Využijte služby Sauny v Havířově

Infrasauna

Použití infrasauny je vhodné nejen k běžnému saunování, ale i při prevenci, léčbě a rehabilitaci. Infrasaunu mohou používat při nižší teplotě i lidé se zdravotními problémy, jako jsou kardiaci nebo astmatici. Napomáhá při léčbě revmatismu, artritidě, akné, insomnie, onemocnění uší, bolesti v krku, ekzémů. Infrasauna má pozitivní vliv a napomáhá k odstraňování kopřivky, snížení napětí kůže, ucpaných pórů, diabetes, jizev a bolesti z popálenin, zlepšení funkce kůže, snižuje nepříjemný tělní zápach, omezuje vznik hemeroidů, zánětu žil, menstruačních křečí, bolestí zad a žaludku, svalových poškození, celulitidy.

Jak funguje?

Infrasauna je moderní zařízení využívající hloubkového průniku infračerveného (tepelného) záření do tkání lidského těla. Infračervené záření má pozitivní vliv na kondici tkání.

K čemu slouží?

Zvyšuje prokrvení a rychlost metabolismu. Urychluje odbourávání odpadních a toxických látek. Urychluje rekonvalescenci po těžké fyzické práci, náročných sportovních výkonech, po pracovním přetížení. Eliminuje dopady chronického stresu na organismus. Má také pozitivní vliv na pokožku.

Určena je jak pro potící, tak i léčebné kůry. Vhodná je i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně. INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM je v zahraničí nazýván „DOMÁCÍM LÉKAŘEM“. Vede k velmi účinné detoxikaci organizmu a k léčbě našeho těla při teplotě do 60 °C. Stává se běžnou součástí terapeutické léčby i v našem zdravotnictví včetně lázeňského prostředí.

TERAPEUTICKÉ ÚČINKY

 • Zvyšuje rozpínavost tkáně, stimuluje krevní oběh.
 • Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad.
 • Snižuje svalové napětí, mírní bolesti.
 • Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže.
 • Vhodný doplněk pro redukci nadváhy, za 30 minut spálí až 600 kcal.
 • Zlepšení mentálního zdraví, zvýšení dlouhověkosti.
 • Účinná relaxace a regenerace organizmu.
 • Zlepšuje prokrvení kůže, což je podmínka pro její krásu.
 • Odstraněním kožních nečistot a odumřelých kožních buněk získává kůže nový lesk.
 • Nechává kůži měkkou a hebkou.
 • Hojí akné, ekzémy, psoriázy a poškození kůže.
 • Otevřené rány se lépe hojí se zmenšením velikosti jizvy.
 • Hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá k odstraňování celulitidy.
Infrasauna

INFRAČERVENÝ TERMÁLNÍ SYSTÉM VERSUS TRADIČNÍ SAUNA

Infrasauna používá infračervené záření pro přímý ohřev lidských tkání do hloubky 4 cm. V klasické sauně se tělo ohřívá do menší hloubky pouze přímým kontaktem mezi ohřátým vzduchem a pokožkou. Proto sauna na bázi infračerveného záření prohřívá lidské tělo mnohem efektivněji než tradiční sauna.

Infračervené záření zvyšuje 2 až 3krát objem potu v porovnání s tradiční saunou. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 30 až 60 stupňů Celsia, zatímco tradiční sauna pracuje s teplotou v rozmezí 90 až 105 stupňů Celsia. Nižší teploty vzduchu jsou důležité pro lidi s vyšším kardiovaskulárním rizikem.

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95 - 97 % tvoří voda. V infrakabině je to jen 80 – 85 %, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5 % škodlivin, kdežto v infrakabině 15 %.

Uvádí se, že zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Při infekci organizmu dochází současně ke zmnožení leukocytů, odpovědných za likvidaci infekce.

Středně trénovaný člověk může v sauně vypotit 500 gramů potu, čímž spotřebuje 300 kcal – ekvivalent běhu na 3,5 až 5 kilometrů. Teplem trénovaný člověk může lehce vypotit 600 až 800 kcal bez žádných nežádoucích účinků. Zatímco pokles váhy způsobený ztrátou vody je lehce nahraditelný pitným režimem, spálené kalorie už do organizmu dodány nebudou.

Zveme Vás do Sauny v Havířově


Hotel RELAX