Masáže HavířovMasáže Havířov

Využijte služby masáže v Havířově

Masáže

Masáže jsou typ terapie, díky které se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit například zranění, zmírňovat bolesti a odstraňovat stres, dále také zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí.

Masáže jako relaxace i posílení zdraví

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem, který se užívá k odstranění bolesti, navození dobré nálady a k zotavení svalstva již po celá tisíciletí. Masáže tedy představují vhodné obohacení péče o celé lidské tělo a jeho zdraví a také kondici. Pokud Vás například trápí bolesti nohou, nebo zad, mohou Vám masáže pomoci! V dnešní uspěchané době plné stresu a nervozity jsou masáže perfektní součástí relaxace. Masáže jsou navíc velmi prospěšné a přinášejí mnoho příznivých účinků pro naše tělo.

Pozitivní účinky masáže

Masáže mají mnoho pozitivních účinků. Jedná se především o prokrvení. Prokrvení díky masáži urychluje přísun kyslíku a živin v dané části, čímž se zvyšuje a zrychluje odplavení odpadních látek a tedy jejich zadržování ve svalech. Díky výše popsanému vyplývá, že masáž prospívá k celkové regeneraci organismu. Nejen, že mají masáže příznivý vliv na fyzickou stránku člověka, ale masáže pozitivně působí také na našeho ducha. Dochází k celkovému uvolnění a odstranění stresu a únavy, která se více, či méně dnes už týká skoro každého z nás.

Pravidelné masáže

Masáže

Tak jako u cvičení je dobrá jistá pravidelnost, stejně je tomu i u masáží. Samozřejmě, že pomůže i masáž 1x do roka, ale abychom si svou fyzickou i duševní kondici udržovali, je lepší chodit na masáže pravidelně. Tělo je tak celkově odolnější, silnější a cítíte se skvěle. Pravidelnou masáží tedy snižujeme napětí, které se nahromadí, dále uvolňujeme bolavé a stažené svaly, kterým se díky masáži vrací jejich pružnost a regenerují rychleji. Po masáži se tedy cítíme skvěle jak po stránce fyzické i duševní.

Naši maséři

Věra Snášelová

Sportovní a rekondiční

Jedním z hlavních účinků masáže je zlepšení prokrvení, tím se zrychlí přísun kyslíku a živin a zároveň dochází k detoxikaci, což je odplavení škodlivých látek z organismu. Pravidelnou masáží snižujeme napětí svalů a navracíme jim pružnost. Po masáži se cítíme uvolněně a odpočinutě, což je v dnešní uspěchané době více než žádoucí.

Jemná manipulace a chiromasáž krku, dekoltu a hlavy

Pokud trpíte častým bolestmi hlavy, migrénami, pohybujete se ve stresujícím prostředí, váš krk tuhne napětím,nebo jen chcete zjemnit pokožku na obličeji a dekoltu, pomůže vám tato chiromasáž. Pomocí jemných tahů se podporuje správný tok lymfy, tím se odvádí toxické látky z obličeje a dekoltu a výrazně se potlačuje vznik vrásek, akné a nerovností na pokožce. Urychluje se podkožní metabolismus, což zpomaluje ukládání tuků. Protahováním svalů kolem krční páteře a jemnou manipulací se odstraní drobné bloky.

Měkké techniky

Zahrnují

 • protažení zkrácených svalů, fascií, podkoží i kůže, (zvětšení elasticity podkoží, kůže i svalů - jsou pružnější)
 • Ošetření jizev
 • uvolňování kloubů a žeber
 • návrh vhodného cvičení
 • součástí měkkých technik je ošetření spoušťových bodů (bolavých míst ve svalech)

Ošetření spoušťových bodů

Přenesená bolest je hlavním symptomem spoušťových bodů. Mezi typické příklady patří migrény, bolesti dutin, čelistí, uší, krku, bolavé nohy, chodidla, atd. Ztuhlost a bolest v kloubech jako zápěstí, lokty, ramena, kolena a kyčle často nebývá nic jiného než přenesená bolest ze spoušťových bodů přiléhajících svalů. Nejjednodušší a nejbezpečnější úlevovou metodou je hloubková masáž. Důležité je najít ten správný bod a nenechat se zmást místem, kde se bolest projevuje. Vyvíjet takový tlak, aby se bolestivost na stupnici 1 - 10 pohybovala kolem 7. Zpočátku to není moc příjemné, ale velmi brzy se dostavuje úleva.

Dornova metoda - jemná cesta ke středu

 • jemná manuální terapie
 • navrací klouby a obratle do původních pozic
 • vyrovnává statiku těla
 • součinnost s Breussovou masáží a baňkováním
 • kontaktní masážní látkou je třezalkový olej

Breussova masáž páteře

Je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty..

Reflexní masáž chodidel

Masáž je vhodná na úplné uvolnění nohou a jejich reflexi a oživení, ale také na preventivní udržování dobrého zdravotního stavu, na odhalování různých možných zdravotních problémů a jejich léčení. Je vhodné ji kombinovat s masážemi na odblokování krční páteře a uvolnění ztuhlých ramen a bolesti hlavy.

Masáž lávovými kameny

Masáž horkými lávovými kameny patří mezi výjimečné luxusní masáže. Speciální kameny výborně akumulují teplo, uvolňují některé aniony kovů a vyznačují se mimořádně silnou energetickou vibrací. Všechny tyto vlastnosti přispívají k urychlené regeneraci tkání, odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a hlavně rozproudí energii vašeho těla.

Pro zvětšení efektu se používají aromatické oleje. Kombinace tepla, doteku a vůně umocní Váš pocit naprosté relaxace a uvolnění.

Lymfatické masáže

Lymfa

V lidském těle existuje lymfatický systém, ale ne každý ví, kde ho hledat. Poměrně známý je výraz mízní či lymfatické uzliny a obecně se ví i to, že jejich zduření bývá známkou vážných zdravotních komplikací. Lymfatický systém je soustava lymfatických cév a lymfatických uzlin, které obsahují bílé krvinky a tkáň vytvářející protilátky. Tento systém odvádí tekutinu z tkání, zachytává cizorodé částice, mikroorganismy a nádorové buňky a přivádí buňky určené k boji s infekcí, tedy protilátky na místa v těle, kde je jich zapotřebí. Z tohoto jednoduchého popisu je zřejmé, že bezchybná funkce lymfatického systému je pro náš organismus nesmírně důležitá.

Lymfa odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu... Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, snižuje se obranyschopnost organismu.

Manuální lymfatická masáž

Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla. Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy - podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu

Kde může být tato masáž účinná

 • celková tělesná únava, pocity vyčerpanosti, únava nohou, otoky...
 • čistění lymfy je prevencí chřipky, zánětů, akné.
 • při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech)
 • u žen zralého věku lymfatická masáž obličeje vypíná kůži a odstraňuje dvojitou bradu
 • pomáhá v boji s celulitidou

Jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí. Pro nastartování organizmu je obvykle potřeba 5 až 10 terapií při dvou masážích za týden, pak 1x za měsíc udržovací kůra. Pro prevenci křečových žil provádíme lymfatickou masáž dolních končetin alespoň 2x za měsíc.

Kontraindikace: zánět žil, nádorová onemocnění, bakteriální a virová onemocnění, těhotenství, onemocnění srdce, ledvin - až po konzultaci s lékařem.

Věra Snášelová - certifikáty Věra Snášelová - certifikáty Věra Snášelová - certifikáty Věra Snášelová - certifikáty Věra Snášelová - certifikáty

František Molnár

provádí thajské masáže, bowenova masáž a baňkování

František Molnár - certifikáty František Molnár - certifikáty František Molnár - certifikáty František Molnár - certifikáty

Zveme Vás na masáže v Havířově


Hotel RELAX